Zihnin beslenmesi lüks sayılıyor

4

  • EDWIN LEFEVRE - BİR BORSA SPEKÜLATÖRÜNÜN ANILARI
 • DIOGENES IAERTIUS - ÜNLÜ FİLOZOFLARIN YAŞAMLARI ve ÖĞRETİLERİ
 • CARL GUSTAV JUNG - MODERN PSİKOLOJİNİN TARİHİ
 • MARTIN HEIDEGGER - DÜŞÜNMEK NE DEMEK / VARLIK ve ZAMAN
 • SOREN KİERKEGAARD - YA / YADA 

Bu ay almayı planladığım kitaplar. Şöyle bir hesaplama yapma gereksinimi duyunca tatsız bir durumla karşılaşıyorum. Ufaktan tadımı kaçıran mesele listedeki kitapların toplam fiyatının 700 küsür TL olması.

5- 6 kitaba vereceğim bu paraya üzülenler olabilir ki zaten üzülmeyecek gibi değil. Bu yoldan geri dönüş yok. Almak istediğim fakat fiyat bakımından aşırı yüksek bir kitap seti de var.

Prof. Dr. Ahmet Arslan'ın İlkçağ Felsefe Tarihi 5...

Duruma göre kitap sayılarında azalmaya  gidebilirim. PDF olarak okumak bir bakıma maliyetsiz. Ancak elimde tuttuğum ve sayfalarını çevirdiğim kitabın dokusunu, hissini ve anlamlılığını maalesef PDF vermiyor. Kitap okumanın merakını yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yıllarını vererek bir görüşü, düşünceyi yüzlerce sayfaya işleyen fikir sahiplerine, emeklerinin karşılığını vermek istememize rağmen eserlerin ederinden 2 3 katına satışa sunulması pekala üzücü. 

İnsanın ruhuna iyi gelecek müziğin sesini yükseltiyorlar. Oysa her şey deminde güzeldir... 

Saygılar.  

Etiketler

Yorum Gönder

4Yorumlar
 1. Size katılıyorum. Kitaplar çok pahalı...Ben de özel günleri bekliyorum kitap almak için. Kadınlar Günü, Anneler Günü gibi...Büyük zincir marketlerde indirim oluyor o zaman. Ya da istediğim kitabı bulamazsam en hesaplısı satışta olan internet sitelerinden sipariş ediyoruz.
  Paylaşım için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. Kitap alırken birkaç kez düşünmek zorunda kalıyoruz artık. Genelde fiyatına bakarak alışveriş yapıyorum, uygun fiyata sevdiğim tarz bir kitap görünce, sonra artar diye alıyorum hemen.

  YanıtlaSil
 3. Güzel kitaplar seçmişsiniz. Kitaplar bizde hep pahalıydı aslında şimdilerde ise 2 kat pahalı maalesef. Ahmet Arslan hocanın eseri çok değerli. Pdf almaktansa kitaplıkta olması daha faydalı olabilir:)

  YanıtlaSil
 4. Kitaplar aşırı pahalandı, kitapçıda keyifle gezip kitap almak imkansız oldu ne yazık ki:( İnternetten kampanyalar olduğu zaman alıyorum ben:) Pdf olarak okumayı sevmiyorum, illa o kitaba dokunacağım, kitap kokusunu hissedeceğim:)
  Seçtiğiniz kitaplar çok güzel, umarım alabilirsiniz:)))

  YanıtlaSil
Yorum Gönder