İyi bir yıl geçirme umuduyla; 2023

8

 

2023 yılı hepimize sağlık, huzur ve güzellikler getirir umarım. Daha önceki yılların bitiminde peşi sıra  söylediğimiz " yılın iyi ve güzel geçmesi dileğiyle ‘’ söylemlerinin hepsi raftalar da tozlanıyor. 


Kişilerin ‘’ kendi dünyalarında ‘’ yaşadığı çıkışlar, çöküşler bir bakıma varlıklarını daha sağlam ya da hassaslaştırmıştır. Pekâlâ herkes kendi dünyasından sorumluysa dışarıdan kimsenin dil uzatma hakkı yoktur.


Karamsarlık zihnimde alanını genişletiyor. Güzellikleri yaşlı insanların bastonlarla yürüyüşüne benzetiyorum. Dillerinde geçmişin güzelliklerini anlatacak bir yığın kelimeler saklıdır ancak duymuyoruz.


Her gün bir hadisenin patlak verdiği coğrafyada iyinin karşısına sunacağımız güzellikler maruz kaldığımız şeylerden dolayı sessizliğe büründü. İyinin karşısına kötülüğü koyduğumuzda iyinin ezildiğini görebiliriz. İnsana, insanlığını hatırlatacak eylemler yine insanı insanlıktan çıkartacak kötü eylemler karşısında mağlubiyete uğratılıyor. Güzelliği içinde barındıran insani değerlerin kötülüğün yamacında.

 

Genele baktığımızda ulaşacağımız ışık, sıcaklığına sarılacağımız bir çift kol, saatlerce heyecanımızı paylaşacağımız iki kulak, güldüğümüz de parlayan bir çift göz bulamayacağımızı biliyorum. 

Başarılar kamçılanıyor, iyilikler kötülüğe yem ediliyor, olmasına ihtimal vermediğimiz tüm çıkışlar, söylemler sokaklarda cirit atıyor, korktuğumuz ve başımıza gelmesini istemediğiniz şeyler de yurdun her yanına izlerini bırakıyor.

Yurdun temelini oluşturan toplum, kendi içinde parçalara bölünmüş olması ne acı bir felakettir. Bu da yetmez gibi dışarıdan içeriye alınan başka ayaklar da bölünmüş toplumumuzun içinde kendilerine yer aramaktalar. Farkındasınızdır ki kötü profiller olabildiğine fazlalaşıyor.

Bunun yanında toplumun yarasına veya canına dokunan güzel, dokunaklı ve derin mesaj içeren çıkışları bizlere sunan  insanlardan,  saçmalıklarla, rezilliklerle ortaya çıkan ne idüğü belirsiz insanlarla çevrelenmiş haldedir.

Umarım pek yakında gerçekleşeceğine inandığımız değişimin  yurdumuza can vermesi umuduyla...

Fazla deşmek istemiyorum.

Sonuç itibariyle bizler için bol okumalı ve yazmalı bir dönem olması dileğiyle, varlığınıza ihtiyaç duyan ruhunuzu beslemeyi ihmal etmeyiniz. 

Sağlıklı ve iyi bir sene geçirmek umuduyla.

 

 Etiketler

Yorum Gönder

8Yorumlar
 1. Kafaya takılacak çok şey var gerçekten. Yine de umut etmekten vazgeçemiyoruz.

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten bazen kafayı yememek elde değil. Yine de umut kırıntıları toplamaktan vazgeçmiyoruz. 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilirsiniz ki umut bizlerin tutunacak en sağlam dalıdır 😇

   Sil
 3. Çok düşününce insan delirecek gibi oluyor:(
  Umarım bu yıl gerçekten hepimiz için çook umut dolu, güzel haberler alacağımız, sorunlarımızın düzeleceği bir yıl olur:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, umarım dediğiniz gibi güzel ve dolu bir yıl geçiririz :)

   Sil
 4. Her şey güzel olcak umarım bir de yaşlanmasak bu kadar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım olur... Yaşlanmak değil, yaş almak diyerek kendimizi kandıralım :))

   Sil
Yorum Gönder